PACIFIC VALVES

Pacific® Vanalar özellikle Hidroflorik Asit (HF) proseslerinde pek çok lisansör firma tarafından onaylanmış ve kendisini kanıtlamış bir markadır. Bu kritik uygulamadaki tecrübesi ve geliştirilmiş  XOMOX® HF Plug Vanalar ile asit alkilasyonları için yükselen milli ve çeyrek dönüşlü vanalarda tek tedarikçi konumuna gelmiştir.

Pacific® Metal Yataklı Wedge Plug Vanalar ise “Delayed Coker” prosesinin zorlu çalışma şartları için özel olarak üretilmektedir. Yüksek sıcaklıkta ve katı partiküllü akışkanlarda hem açık hem kapalı pozisyonda iken sızdırmazlık yüzeylerini koruyan; küresel ya da gate vanalara kıyasla az buhar tüketimi ile enerji verimliliğine katkı sağlayan, hem lineer hem de çeyrek dönüşlü eksantrik tasarımı ile “Delayed Coker” prosesi için tek çözümdür.

DN15(1/2”) ile DN900 (36”) çapları arasında; ASME Class 150-1500 Basınç sınıfında; WCB, CF8M, C5, C12, WC6, WC9 ve Incoloy 800H gibi özel alaşımlardan üretilen Pacific® Metal Yataklı Wedge Plug Vanalar 900⁰C sıcaklıkta çalışabilmektedir.