XOMOX

xomoxlogo

XOMOX 1956’da Amerika’da “Continental Manufacturing Company” ismiyle kurulmuştur. Temel üretimi kurulduğu günden bu güne Tufline Fluorocarbon-Sleeved Plug Vanalardır. Sleveed Plug Vanaların temel konsepti yağlama gerektirmemeleri olup bu teknoloji E.I. Dupont firmasının üretimi teflonun ortaya çıkışının bir sonucu olarak geliştirilmiştir. Sleeved Plug vanaların temel bileşeni teflondur. Bu vanalarda birincil yataklama teflon olup vananın yağlamaya gerek kalmadan rahat açılıp kapanmasını mümkün kılar. 

Firmanın ismi 1969 yılında “XOMOX Corporation” olarak değiştirilmiştir. Tufline® markası bilinirliği çok yüksek XOMOX markası olup 1956’dan beri üretilmektedir. Tufline® Xomox’un hizmet verdiği kimya, petrokimya, kağıt, hidrokarbon prosesleri ve diğer endüstriyel proseslerde çok iyi tanınmaktadır.

XOMOX, alloy 20, titanyum ve hastelloy gibi malzemelerden üretilmiş yüksek kimyasal direnci olan metal vanaların kullanıldığı diğer birçok kimyasal uygulama için daha ekonomik ve kullanışlı FEP ve PFA gibi üstün formüllü teflon kaplı tam geçişli vanalar da üretmektedir. XOMOX teflon kaplı vanaların değişik uygulamalar için plug, küresel, kelebek ve çek vana dizaynları mevcuttur.     

1970’lerden itibaren üretimine yüksek sıcaklık ve yangın testlerinden geçmiş teflon kaplı yüksek performanslı kelebek vanaları da dahil eden firma çok geniş bir yelpazede kritik üretim hatlarının bulunduğu kimyasal, petrol rafinerileri, kağıt imalatı ve ilgili diğer endüstriyel uygulamalar için cevap vermeye başlamıştır.

XOMOX aktüatörlü vana seçenekleriyle kontrol vanalarında da üstün kalitesini göstermekte ve son kullanıcıya hazır ürün teslim edebilmektedir.

XOMOX Avrupa bölgesine Almanya Lindau’daki tesislerinde yaptığı imalatıyla cevap vermektedir.

XomoxLindau

Haziran 2001’de Crane Co. grubu tarafından satın alınan XOMOX’un güçlü ve bilinir ismi ile tescilli markası Tufline®  aynen korunmuştur.

Xomox vanalarımız için ürün grubu linklerine tıklayınız.